  • CD4ED680FO3F
CD4ED680FO3F
advertisement
Manufacturer No:
CD4ED680FO3F
HK JDW NO:
192-CD4ED680FO3F
Package:
Radial
Datasheet:
CD4ED680FO3F
Purchasing and Inquiry
CD4ED680FO3F Overview
The size/dimension of this device is 0.291Lx0.110W 7.40mmx2.80mm in order to ensure a high level of reliability.To function properly, 500V needs a voltage of Rated DC.The part has a temperature coefficient of 100 ppm/°C.When in operation, the device should be kept at -55°C~125°C.
CD4ED680FO3F Features
its size/dimension is 0.291Lx0.110W 7.40mmx2.80mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 100 ppm/°C temperature coefficient
CD4ED680FO3F Applications
  • CATV
  • MRI Coils
  • Lasers
  • Mobile Radio
  • Plasma generators
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Power Amplifiers
  • RF Instruments
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
Step5Bar-code shipping tag
CD4ED680FO3F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Series
    CD4
  • Size / Dimension
    0.291Lx0.110W 7.40mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    RF, High Frequency
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Height
    5.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm