  • CDR01BX272BKURTR
CDR01BX272BKURTR
advertisement
Manufacturer No:
CDR01BX272BKURTR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR01BX272BKURTR
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 10% 0805
Step5Bar-code shipping tag
CDR01BX272BKURTR
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.7nF
  • Depth
    1.27mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    2.03mm