  • CDR32BP202AFSP
CDR32BP202AFSP
advertisement
Manufacturer No:
CDR32BP202AFSP
HK JDW NO:
417-CDR32BP202AFSP
Purchasing and Inquiry
CDR32BP202AFSP Overview
30ppm/Cel ppm/°C is the temperature coefficient.In a 1206 case, the product is packaged.The electrical part works with a voltage - Rated DC of 50VV.
CDR32BP202AFSP Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CDR32BP202AFSP Applications
There are a lot of KEMET CDR32BP202AFSP applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CDR32BP202AFSP
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.3mm