  • CKCM25C0G1H470K060AA
CKCM25C0G1H470K060AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25C0G1H470K060AA
HK JDW NO:
769-CKCM25C0G1H470K060AA
Package:
0504 (1410 Metric)
Purchasing and Inquiry
CKCM25C0G1H470K060AA Overview
When seated, the maximum height reaches 0.035 0.90mm.Size/dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm is used.Temperature coefficient is C0G NP0.In a 0504 (1410 Metric) case, the product is packaged.The terminal pitch of this part is 640μm.Electrical part rated at DC 50V voltage.
CKCM25C0G1H470K060AA Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 640μm terminal pitch
CKCM25C0G1H470K060AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25C0G1H470K060AA applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25C0G1H470K060AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Depth
    1mm
  • Case Code (Metric)
    1410
  • Case Code (Imperial)
    0504
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    1.37mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    4
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    CKC
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±10%