  • W3A45C102M4T2A
W3A45C102M4T2A
advertisement
Manufacturer No:
W3A45C102M4T2A
HK JDW NO:
66-W3A45C102M4T2A
Package:
0612 (1632 Metric)
Datasheet:
Description:
IPC Series 1000pF ±20% 8 Terminations X7R 0612 (1632 Metric) Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier 50V Ceramic Surface Mount
Quantity:
In Stock : 3359
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
W3A45C102M4T2A
    16 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    760μm
  • Depth
    3.2mm
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1632
  • Case Code (Imperial)
    X7R
  • Voltage
    50V
  • Height
    1.35mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Width
    1.6mm