  • CKCM25C0G1H101K060AA
CKCM25C0G1H101K060AA
advertisement
Manufacturer No:
CKCM25C0G1H101K060AA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CKCM25C0G1H101K060AA
Package:
0504 (1410 Metric)
Purchasing and Inquiry
CKCM25C0G1H101K060AA Overview
When seated, the maximal height is 0.035 0.90mm.Size/dimension is set to 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm.The coefficient of temperature is C0G NP0.A case of 0504 (1410 Metric) is used to package the product.This part has a 640μm pitch at the terminals.The voltage rated for this electrical part is 50V.
CKCM25C0G1H101K060AA Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 640μm terminal pitch
CKCM25C0G1H101K060AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCM25C0G1H101K060AA applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CKCM25C0G1H101K060AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504 (1410 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    4
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    CKC
  • Size / Dimension
    0.054Lx0.039W 1.37mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Number of Functions
    2
  • Terminal Pitch
    640μm
  • Depth
    1mm
  • Case Code (Metric)
    1410
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    2
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    1.37mm