  • CDR33BX104AKUR7185
CDR33BX104AKUR7185
advertisement
Manufacturer No:
CDR33BX104AKUR7185
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CDR33BX104AKUR7185
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
Military, MIL-PRF-55681, CDR33 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Military Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CDR33BX104AKUR7185
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55681, CDR33
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Military
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm
  • Thickness
    1.4986mm