  • CDRH4D22HPNP-220MC
CDRH4D22HPNP-220MC
advertisement
Manufacturer No:
CDRH4D22HPNP-220MC
HK JDW NO:
738-CDRH4D22HPNP-220MC
Package:
Nonstandard
Description:
Fixed Inductors 22uH 0.9A 20% SMD LP INDUCTOR
Step5Bar-code shipping tag
CDRH4D22HPNP-220MC
  • Series
    CDRH4D22/HP
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.185W 4.70mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    5mm
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    267mOhm Max
  • Max DC Current
    900mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    1.05A
  • Case/Size Code
    2020
  • Height
    2.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    200.005886mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C