  • CF18JB2R70
CF18JB2R70
advertisement
Manufacturer No:
CF18JB2R70
HK JDW NO:
762-CF18JB2R70
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Axial, Through Hole 2.7Ohm, Carbon Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CF18JB2R70
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    400 ppm/°C
  • Resistance
    2.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Carbon Film
  • Power Rating
    125mW
  • Diameter
    1.7mm
  • Length
    3.3mm