  • CF18JT9R10
CF18JT9R10
advertisement
Manufacturer No:
CF18JT9R10
HK JDW NO:
762-CF18JT9R10
Datasheet:
CF18JT9R10
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 9.1Ohm, 0.125W 1/8W, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 12671
Step5Bar-code shipping tag
CF18JT9R10
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.067Diax0.130L 1.70mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±400ppm/°C
  • Resistance
    9.1Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Diameter
    1.7mm