  • CF453215-220K
CF453215-220K
advertisement
Manufacturer No:
CF453215-220K
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CF453215-220K
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
CF453215-220K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CF453215-220K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Weight
    26.988746mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CF453215
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    3.4mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    180mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3.2Ohm Max
  • Max DC Current
    180mA
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Q Factor
    50
  • DC Current
    180mA
  • Height
    1.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.067 1.70mm