  • CFM100M280
CFM100M280
advertisement
Manufacturer No:
CFM100M280
HK JDW NO:
136-CFM100M280
Package:
Datasheet:
CFM100M280
Description:
Switching Power Supplies 100W 90-264VAC 28V 3.6A MEDICAL
Step5Bar-code shipping tag
CFM100M280
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    270.000008g
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    CFM100M (100W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.00W x 1.05 H 127.0mmx76.2mmx26.7mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
  • Applications
    ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    101W
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    5.656kV
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Current - Output 1
    3.6A
  • Height
    26.67mm