  • CFR-25JB-52-620R
CFR-25JB-52-620R
advertisement
Manufacturer No:
CFR-25JB-52-620R
HK JDW NO:
898-CFR-25JB-52-620R
Datasheet:
CFR-25JB-52-620R
Description:
FIXED RESISTOR, 620Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,
Quantity:
In Stock : 9561
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CFR-25JB-52-620R
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    -350/ +500ppm/°C
  • Resistance
    620Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
    FIXED RESISTOR
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.55 mm