  • CGA3E2NP01H050C080AA
CGA3E2NP01H050C080AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA3E2NP01H050C080AA
HK JDW NO:
769-CGA3E2NP01H050C080AA
Purchasing and Inquiry
CGA3E2NP01H050C080AA Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.A voltage of 50V can be used for operation.
CGA3E2NP01H050C080AA Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CGA3E2NP01H050C080AA Applications
There are a lot of TDK Corporation CGA3E2NP01H050C080AA applications of ceramic capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
CGA3E2NP01H050C080AA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Temperature
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm