  • CGA9M3X7S2A685K200KB
CGA9M3X7S2A685K200KB
advertisement
Manufacturer No:
CGA9M3X7S2A685K200KB
HK JDW NO:
769-CGA9M3X7S2A685K200KB
Package:
2220 (5750 Metric)
Purchasing and Inquiry
CGA9M3X7S2A685K200KB Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7S being the highest temperature coefficient.Ceramic capacitor runs on voltage of 100V - Rated DC.
CGA9M3X7S2A685K200KB Features
a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
with X7S being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V
CGA9M3X7S2A685K200KB Applications
There are a lot of TDK Corporation CGA9M3X7S2A685K200KB applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
CGA9M3X7S2A685K200KB
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Height
    2mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.2098mm