  • CGMS-6A-120-01
CGMS-6A-120-01
advertisement
Manufacturer No:
CGMS-6A-120-01
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-CGMS-6A-120-01
Package:
120
Datasheet:
CGMS-6A-120-01
Description:
Contactor,Mini,120VAC,Screw Clamp Style,1-NC,120VAC Coil
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CGMS-6A-120-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    120
  • Published
    2007
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Power Rating
    3kW
  • Depth
    64mm
  • Number of Poles
    3
  • Contact Current Rating
    20A
  • Coil Voltage (AC)
    120V
  • Length
    45mm
  • Width
    116mm