  • CH0603-250RJNTA
CH0603-250RJNTA
advertisement
Manufacturer No:
CH0603-250RJNTA
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-CH0603-250RJNTA
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CH0603-250RJNTA
Description:
CH Series, Thin Film, 250Ohms, 0.125W 1/8W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11936
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CH0603-250RJNTA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CH
  • Size / Dimension
    0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    250Ohms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.63mm