  • CHP0805K4752FNT
CHP0805K4752FNT
advertisement
Manufacturer No:
CHP0805K4752FNT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-CHP0805K4752FNT
Package:
0805
Datasheet:
Description:
Thick Film, 47.5kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHP0805K4752FNT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Contact Plating
    Silver, Tin
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    47.5kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Depth
    1.27mm
  • Military Standard
    Not
  • Length
    1.91mm