  • CHP2010K50R0FBT
CHP2010K50R0FBT
advertisement
Manufacturer No:
CHP2010K50R0FBT
HK JDW NO:
875-CHP2010K50R0FBT
Description:
Thick Film, 50Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
CHP2010K50R0FBT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W