  • CHP2010L3R00JBT
CHP2010L3R00JBT
advertisement
Manufacturer No:
CHP2010L3R00JBT
HK JDW NO:
875-CHP2010L3R00JBT
Description:
Thick Film, 3Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
CHP2010L3R00JBT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    3Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1W