  • CHV2010-JW-104ELF
CHV2010-JW-104ELF
advertisement
Manufacturer No:
CHV2010-JW-104ELF
HK JDW NO:
103-CHV2010-JW-104ELF
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CHV2010-JW-104ELF
Description:
FIXED RESISTOR CHV Series, Thick Film, 100kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 79860
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CHV2010-JW-104ELF
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    CHV
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    3kV
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    2.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Base Part Number
    CHV2010
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Working Voltage
    3kV
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm