  • CIC10J601NC
CIC10J601NC
advertisement
Manufacturer No:
CIC10J601NC
HK JDW NO:
703-CIC10J601NC
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CIC10J601NC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    CIC10
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Max DC Current
    750mA
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Current Rating (Max)
    750mA
  • Impedance @ Frequency
    600Ohms @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    787.4μm
  • Height (Max)
    0.037 0.95mm