  • DA1206C121R-10
DA1206C121R-10
advertisement
Manufacturer No:
DA1206C121R-10
HK JDW NO:
449-DA1206C121R-10
Package:
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet:
DA1206C121R-10
Description:
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 4LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DA1206C121R-10
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Number of Functions
    4
  • Depth
    1.6mm
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Physical Dimension
    L3.2XB1.6XH0.8 (mm)/L0.126XB0.063XH0.031 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    0.3A
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    200mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    800μm
  • Length
    3.2mm
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Weight
    269.88746mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Series
    DA
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm