  • CIGW201610GH1R0MLE
CIGW201610GH1R0MLE
advertisement
Manufacturer No:
CIGW201610GH1R0MLE
HK JDW NO:
703-CIGW201610GH1R0MLE
Package:
0806 (2016 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CIGW201610GH1R0MLE
    Select All
  • Current - Saturation
    3.8A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    CIGW
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    2.7A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    54mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz