  • CK21256R8M-T
CK21256R8M-T
advertisement
Manufacturer No:
CK21256R8M-T
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-CK21256R8M-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CK21256R8M-T
Description:
FIXED IND 6.8UH 70MA 520 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CK21256R8M-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    CK
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    Tape, Embossed
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.45mm
  • Current Rating
    60mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    4MHz
  • DC Resistance (DCR)
    520mOhm Max
  • Max DC Current
    70mA
  • Frequency - Self Resonant
    29MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    20 @ 4MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Q Factor
  • DC Current
    70mA
  • Height
    1.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm