  • CK45-B3FD102KYGNA
CK45-B3FD102KYGNA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3FD102KYGNA
HK JDW NO:
769-CK45-B3FD102KYGNA
Datasheet:
CK45-B3FD102KYGNA
Purchasing and Inquiry
CK45-B3FD102KYGNA Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.354Dia 9.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.493mm.
CK45-B3FD102KYGNA Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with B being the highest temperature coefficient
CK45-B3FD102KYGNA Applications
There are a lot of TDK Corporation CK45-B3FD102KYGNA applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3FD102KYGNA
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
    3524
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    9mm
  • Width
    6mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±10%