  • CKC33C224JCGACAUTO7210
CKC33C224JCGACAUTO7210
advertisement
Manufacturer No:
CKC33C224JCGACAUTO7210
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CKC33C224JCGACAUTO7210
Package:
3640 (9110 Metric)
Datasheet:
Description:
KC Link Auto C0G 0.22μF 500V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.366Lx0.402W 9.30mmx10.20mm -55°C~150°C Low ESL, High Voltage, High Temperature Surface Mount, MLCC 3640 (9110 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CKC33C224JCGACAUTO7210
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    3640 (9110 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KC Link Auto C0G
  • Size / Dimension
    0.366Lx0.402W 9.30mmx10.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Low ESL, High Voltage, High Temperature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm