  • CKR06BX332KMV
CKR06BX332KMV
advertisement
Manufacturer No:
CKR06BX332KMV
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CKR06BX332KMV
Description:
C(SIZE)T 3.3nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR06BX332KMV
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm