  • CKR11BX150MS
CKR11BX150MS
advertisement
Manufacturer No:
CKR11BX150MS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CKR11BX150MS
Description:
C(SIZE)T 15pF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
CKR11BX150MS
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm