  • CKR11BX821KR
CKR11BX821KR
advertisement
Manufacturer No:
CKR11BX821KR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CKR11BX821KR
Description:
CKR 820pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
CKR11BX821KR
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Series
    CKR
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm