  • CKR14BX153KR
CKR14BX153KR
advertisement
Manufacturer No:
CKR14BX153KR
HK JDW NO:
417-CKR14BX153KR
Description:
C(SIZE)T 15nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
CKR14BX153KR
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm