  • CLF10040T-1R5N-CA
CLF10040T-1R5N-CA
advertisement
Manufacturer No:
CLF10040T-1R5N-CA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CLF10040T-1R5N-CA
Package:
Nonstandard
Datasheet:
CLF10040T-1R5N-CA
Description:
Quantity:
In Stock : 1407
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLF10040T-1R5N-CA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CLF-CA
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.382W 10.00mmx9.70mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    5.8A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    5.8A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    9.23mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    10.6A
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    9.7028mm