  • CLF1G0035-100,112
CLF1G0035-100,112
advertisement
Manufacturer No:
CLF1G0035-100,112
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-CLF1G0035-100,112
Package:
SOT467C
Datasheet:
CLF1G0035-100,112
Description:
RF FET HEMT 150V 12DB SOT467C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLF1G0035-100,112
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    SOT467C
  • Surface Mount
    YES
  • Transistor Element Material
    GALLIUM NITRIDE
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2011
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    150V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    3GHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    CLF1G0035
  • Reference Standard
    IEC-60134
  • JESD-30 Code
    R-CDFM-F2
  • Number of Elements
    1
  • Configuration
    SINGLE
  • Operating Mode
    DEPLETION MODE
  • Case Connection
    SOURCE
  • Current - Test
    330mA
  • Transistor Application
    AMPLIFIER
  • Polarity/Channel Type
    N-CHANNEL
  • Transistor Type
    HEMT
  • Gain
    12dB
  • DS Breakdown Voltage-Min
    150V
  • Power - Output
    100W
  • FET Technology
    HIGH ELECTRON MOBILITY
  • Voltage - Test
    50V