  • CLF1G0035-100H
CLF1G0035-100H
advertisement
Manufacturer No:
CLF1G0035-100H
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
HK JDW NO:
38-CLF1G0035-100H
Package:
SOT467C
Datasheet:
Description:
CLF1G0035-100 - 100W BROADBAND R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CLF1G0035-100H
  • Package / Case
    SOT467C
  • Supplier Device Package
  • Mfr
    Ampleon USA Inc.
  • Series
  • Voltage - Rated
    150 V
  • Frequency
    3GHz
  • Current - Test
    330 mA
  • Transistor Type
    GaN HEMT
  • Gain
    12dB
  • Power - Output
    100W
  • Noise Figure
  • Voltage - Test
    50 V