  • CLF7045T-1R5N-D
CLF7045T-1R5N-D
advertisement
Manufacturer No:
CLF7045T-1R5N-D
HK JDW NO:
769-CLF7045T-1R5N-D
Datasheet:
CLF7045T-1R5N-D
Description:
Fixed Inductors 1.5uH 11mOhms 7.3A AEC-Q200 (150C)
Step5Bar-code shipping tag
CLF7045T-1R5N-D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Series
    CLF-D
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.272W 7.20mmx6.90mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    6.9mm
  • Current Rating
    4.9A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    14.3mOhm Max
  • Max DC Current
    7.3A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    4.9A
  • Self Resonant Frequency
    100kHz
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm