  • CLS-RC11A125190G
CLS-RC11A125190G
advertisement
Manufacturer No:
CLS-RC11A125190G
HK JDW NO:
454-CLS-RC11A125190G
Package:
Datasheet:
CLS-RC11A125190G
Step5Bar-code shipping tag
CLS-RC11A125190G
  • Mount
    Panel, Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Current Rating
    10A
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Body Length or Diameter
    23mm
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 20.20mm Dia
  • Illumination Type, Color
    LED, Green
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    10A@125VAC
  • Body Height
    14.5mm