  • CM1206A601R-10
CM1206A601R-10
advertisement
Manufacturer No:
CM1206A601R-10
HK JDW NO:
449-CM1206A601R-10
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CM1206A601R-10
Description:
CMC 260MA 2LN 600 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
CM1206A601R-10
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    800mOhm
  • Current Rating (Max)
    260mA
  • Impedance @ Frequency
    600Ohms @ 100MHz
  • Height
    1.8034mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Height (Max)
    0.071 1.80mm