  • CM2722R800R-10
CM2722R800R-10
advertisement
Manufacturer No:
CM2722R800R-10
HK JDW NO:
449-CM2722R800R-10
Package:
Vertical, 8 Flat Lead
Datasheet:
CM2722R800R-10
Description:
EMI Filter Beads, Chips & Arrays 80ohms 100MHz 5A 2 Chokes SMD
Step5Bar-code shipping tag
CM2722R800R-10
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Vertical, 8 Flat Lead
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    734.819639mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.275Lx0.265W 6.99mmx6.73mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    4
  • Depth
    6.73mm
  • Current Rating
    5A
  • Frequency
    100MHz
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    80Ohm
  • Current
    5A
  • Max DC Current
    5A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    20mOhm
  • Impedance @ Frequency
    80Ohm @ 100MHz
  • Height
    5mm
  • Length
    6.99mm
  • Width
    5.72mm