  • CM3032V121R-10
CM3032V121R-10
advertisement
Manufacturer No:
CM3032V121R-10
HK JDW NO:
449-CM3032V121R-10
Package:
Vertical, 8 Flat Lead
Datasheet:
CM3032V121R-10
Description:
Ferrite EMI Common Mode Chokes 120ohms 0.01ohms 8A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM3032V121R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    120Ohm @ 100MHz
  • Height
    6.35mm
  • Length
    8.13mm
  • Width
    7.62mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Vertical, 8 Flat Lead
  • Number of Pins
    3032
  • Weight
    1.437888g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.430Lx0.300W 10.92mmx7.62mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Number of Functions
    4
  • Depth
    7.75mm
  • Current Rating
    8A
  • Frequency
    100MHz
  • Physical Dimension
    L8.13XB7.62XH5.72 (mm)/L0.32XB0.3XH0.225 (inch)
  • Test Frequency
    2.01GHz
  • Impedance
    120Ohm
  • Current
    8A
  • Max DC Current
    8A