  • CM322522-1R2K
CM322522-1R2K
advertisement
Manufacturer No:
CM322522-1R2K
HK JDW NO:
103-CM322522-1R2K
Package:
1210
Step5Bar-code shipping tag
CM322522-1R2K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Inductance-Nom (L)
    1.2 µH
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    1210
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    10%
    Chip
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Current Rating
    215mA
  • Operating Temperature (Max)
    100°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Inductance
    1.2 μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.75Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    30
  • Rated Current-Max
    0.215A