  • CM5740Z171R-00
CM5740Z171R-00
advertisement
Manufacturer No:
CM5740Z171R-00
HK JDW NO:
449-CM5740Z171R-00
Package:
Vertical, 8 Flat Lead
Datasheet:
CM5740Z171R-00
Description:
CMC 20A 4LN 170 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM5740Z171R-00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Vertical, 8 Flat Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.570Lx0.435W 14.48mmx11.05mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Impedance
    170Ohm
  • Current
    20A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1mOhm
  • Impedance @ Frequency
    170Ohm @ 100MHz
  • Height
    10.4902mm
  • Width
    10.03mm