  • CM6032V301R-10
CM6032V301R-10
advertisement
Manufacturer No:
CM6032V301R-10
HK JDW NO:
449-CM6032V301R-10
Package:
Vertical, 16 Flat Lead
Datasheet:
CM6032V301R-10
Description:
EMI Filter Beads, Chips & Arrays 300ohms 100MHz 8A 4 Chokes SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CM6032V301R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Vertical, 16 Flat Lead
  • Number of Pins
    6032
  • Weight
    7.620352g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    CM
  • Size / Dimension
    0.600Lx0.430W 15.24mmx10.92mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    8
  • Depth
    8.128mm
  • Current Rating
    8A
  • Frequency
    100MHz
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    300Ohm
  • Current
    8A
  • Max DC Current
    8A
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    8
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    300Ohm @ 100MHz
  • Height
    15.113mm
  • Length
    15.24mm