  • CMF201K8000JNEA
CMF201K8000JNEA
advertisement
Manufacturer No:
CMF201K8000JNEA
HK JDW NO:
873-CMF201K8000JNEA
Datasheet:
CMF201K8000JNEA
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.8kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF201K8000JNEA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    500V
  • Diameter
    3.68mm