  • CMF5047R500FHEK
CMF5047R500FHEK
advertisement
Manufacturer No:
CMF5047R500FHEK
HK JDW NO:
873-CMF5047R500FHEK
Datasheet:
CMF5047R500FHEK
Description:
47.5Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF5047R500FHEK
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.065Diax0.150L 1.65mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    47.5Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Length
    3.81mm
  • Width
    1.65mm