  • CMF551M7400FKEA
CMF551M7400FKEA
advertisement
Manufacturer No:
CMF551M7400FKEA
HK JDW NO:
873-CMF551M7400FKEA
Datasheet:
CMF551M7400FKEA
Description:
Through Hole 1.74MOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 5185
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CMF551M7400FKEA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Supplier Device Package
  • Weight
    200.005886mg
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
    CMF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.74MOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.1mm
  • Width
    2.29mm