  • CMF5520K500BEEB
CMF5520K500BEEB
advertisement
Manufacturer No:
CMF5520K500BEEB
HK JDW NO:
873-CMF5520K500BEEB
Datasheet:
CMF5520K500BEEB
Description:
Through Hole 20.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 254
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
CMF5520K500BEEB
  • Factory Lead Time
    34 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    200.005886mg
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    20.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    6.1mm
  • Width
    2.29mm