  • CMF553K6500DHEA
CMF553K6500DHEA
advertisement
Manufacturer No:
CMF553K6500DHEA
HK JDW NO:
873-CMF553K6500DHEA
Datasheet:
CMF553K6500DHEA
Description:
Through Hole 3.65kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF553K6500DHEA
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CMF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    3.65kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.0612mm
  • Width
    2.29mm