  • CMF55750R00GKBF
CMF55750R00GKBF
advertisement
Manufacturer No:
CMF55750R00GKBF
HK JDW NO:
873-CMF55750R00GKBF
Datasheet:
CMF55750R00GKBF
Description:
Through Hole 750Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF55750R00GKBF
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Weight
    200.005886mg
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CMF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±2%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    750Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    6.096mm
  • Width
    2.29mm