  • CMF601R4000JLEK
CMF601R4000JLEK
advertisement
Manufacturer No:
CMF601R4000JLEK
HK JDW NO:
873-CMF601R4000JLEK
Datasheet:
CMF601R4000JLEK
Description:
1.4Ohms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
CMF601R4000JLEK
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CMF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    1.4Ohms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Length
    8.7376mm
  • Width
    3.68mm