  • CMF6030K000GKEA
CMF6030K000GKEA
advertisement
Manufacturer No:
CMF6030K000GKEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-CMF6030K000GKEA
Description:
FIXED RESISTOR, 30kOhm,
Step5Bar-code shipping tag
CMF6030K000GKEA
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    30kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    FLAME PROOF, PRECISION
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Technology
    METAL FILM
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Operating Temperature (Max)
    175°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.64 mm
  • Rated Temperature
    70°C